Z jakich powodów racjonalna gospodarka odpadami ma tak duże znaczenie dla naszej planety, jak to obecnie wygląda w naszym kraju

Na świecie każdego dnia wytwarza się bardzo duże ilości odpadów. Większość z nich to są zwyczajnie odpady z naszych domów i mieszkań, w końcu te parę miliardów osób cały czas coś kupuje, przetwarza i wyrzuca. Niestety w niektórych miejscach zarządzanie odpadami nie jest uregulowane, w części przypadków stwierdzić wręcz można, że nic takiego nie ma.

ochrona przed niebezpiecznymi odpadami
Oprawcowane przez: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W naszym kraju od pewnego czasu istnieją odpowiednie regulacje, które w zamyśle mają znacząco poprawić odzysk surowców wtórnych z produkowanych w naszych gospodarstwach śmieci, a tym samym pomóc w walce o czystość. Ale jednak smutna prawda jest taka, że jeżeli podejście społeczeństwa do tego tematu nie ulegnie zmianie, to nawet najlepsze przepisy nic nie pomogą. Ideą przyjętych jakiś czas temu ustaw było to, aby śmieci były segregowane na poziomie mieszkań, i następnie tak przygotowane wyrzucać do odpowiednich pojemników.

Może zainteresują ciebie także

Ekologia w mieście - współczesne metody na troszczenie się o otoczenie

ekologia
Oprawcowane przez: Mark Morgan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Na obecną chwilę na ekologię kładzie się niezmiernie duży nacisk. Segregacja śmieci lub prowadzenie kompostowników to w licznych domach jedne z dominujących rozwiązań dobrych dla środowiska.


zobacz: http://petrel.com.pl/przyszlosc-odpadow/

Jednak wielu ludzi nawet mimo tego, że się zadeklarowało jako segregujące, to nie do końca właściwie wszystko robi, czy to z braku chęci czy innego powodu. Jeszcze większym problemem są dzikie wysypiska, gdzie ludzie nagminnie wyrzucają śmieci. Jeśli do takiego miejsca trafi jakiś odpad niebezpieczny, na przykład świetlówka z rtęcią albo zużyte urządzenie elektroniczne, to szkody dla środowiska takim działaniu mogą być naprawdę spore. Niestety w dalszym ciągu jest wiele osób, które dla oszczędności kilku złotych na następnym worku wolą jechać z tym workiem przez całe miasto po to, aby go wyrzucić gdzieś w lesie.

patrz również: http://petrel.com.pl/kontakt/
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.