Metody na aranżację ogrodu

Wiele osób żyjących w dom jedno- lub wielorodzinnych posiada również ogród. W przypadku domów i kamienic wielorodzinnych zwykle są to ogródki o niedużej powierzchni, oddzielone od siebie ogrodzeniami. W przypadku domów jednorodzinnych natomiast niejednokrotnie spotyka się wielkie ogrody na przydomowych terenach. W przypadku, gdy ktoś stawia dom na własną rękę, podczas wyboru działki podejmuje decyzje o wymiarach ogrodu i jego kształcie.
Ogrodowe oczko
Oprawcowane przez: jpopesku1
Podpatrzone na: www.flickr.com
Wielkie ogrody można urządzić na dużo różnych sposobów. Częstym pomysłem jest także dzielenie terenu, przy czym w jednej części sadzi się drzewa owocowe, gdzie indziej kwiaty, a na pozostałej części sieje trawnik. Niektóre osoby wolą również wydzielić sobie specjalną działkę do uprawy warzyw, czy postawienia szklarni. Sposób rozmieszczania poszczególnych części w ogrodzie podlega również trendom. Jednym z coraz popularniejszych elementów jest oczko wodne.

Może zainteresują ciebie także

Urządzanie ogrodu Praktyczne rady

piękne otoczaki w ogrodzie
Oprawcowane przez: Navin75
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ogród jest miejscem, które służy odpoczynkowi i relaksowi na łonie przyrody. Powinien być oazą spokoju dla jego właścicieli. Zależnie od gustu i ilości wolnego czasu ogrody będą prezentować się różnie. Dawniej przydomowy ogródek wykorzystywany był przede wszystkim do hodowania warzyw i owoców, by nie trzeba było ich kupować. Jeżeli posesja była na tyle duża, odgradzało się miejsce na sad, w którym sadzono drzewa owocowe.


Powiązane artykuły - www.ogrodyzimowe.waw.pl/

Powstawanie oczka wodnego Są rozmaite rodzaje oczek, a co za tym idzie – różne sposoby ich budowania. Jednym z najpopularniejszych jest oczko wodne z folii, o którym więcej pod tym adresem. Jak sama jego nazwa wskazuje, do przykrycia wykorzystuje się specjalną folię. Najbardziej istotne jest, by taka folia nie przemakała. Z tego powodu powinno się pamiętać, by przy przenoszeniu nie ciągnąć folii po podłożu, bo mogą wtedy tworzyć się uszkodzenia. Tego rodzaju folia jest tworzywem grubym, a po jej użyciu nie trzeba jej czyścić. Jest to wręcz niewskazane, gdyż po jakimś czasie używania na powierzchni folii powstaje flora bakteryjna i rozwijają się pożyteczne glony niezbędne do przetrwania stworzeniom w oczku. Dół na oczko musi być głęboki, podczas kopania trzeba pamiętać o tworzeniu kolejnych poziomów. Kształt uzależniony jest już od upodobań.

Więcej - http://www.ogrodyzimowe.waw.pl/pl/ogrody-zimowe-i-oranzerie/

Czyszczenie oczka wodnego
Oprawcowane przez: GARDENA
Podpatrzone na: GARDENA
Zwierzęta W oczku wodnym może żyć dużo rozmaitych stworzeń. Ich wybór zależy od woli właścicieli, lecz również od roślin, jakie rosną w oczku. Należy również pamiętać, by dowiedzieć się z odpowiednim wyprzedzeniem czy dane dwa gatunki nie będą ze sobą walczyły albo zjadały siebie nawzajem. W oczku można trzymać ryby, płazy i wiele innych rodzajów stworzeń. Internetowy sklep dla zwierząt Glonojad pomoże szybko i komfortowo zorientować się, jaka jest oferta i ceny stworzeń oraz produktów dla nich.
17-11-22 08:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.