Kierownik budowy - jego rola a także obowiązki

Pewnym z zadań inwestora w czasie budowania domku jest znalezienie osoby, która piastować będzie misję kierownika budowy. Idzie o jednostkę o adekwatnych upoważnieniach do piastowania samodzielnej funkcji technicznej.


Budujący dom może oczywiście polecić realizację prac budowlanych wykonawcy, który zaangażuje kierownika budowy, natomiast inwestor jedynie zaaprobuje konkretną osobę na tym stanowisku.


Do obowiązków kierownika budowy przynależy, m.in. zorganizowanie budowy jak też zarządzanie budową domu stawianego w sposób zgodny z regulacjami BHP. Kierownika budowy ma obowiązek prowadzić dziennik budowy, założyć tabelę informacyjną jak też ogłoszenie mieszczące dane tyczące się ochrony zdrowia. Ponadto kierownik powinien stosownie zabezpieczyć plac budowy - OLSZEWSCY FIRMA BUDOWLANA S.C..


woda
Podpatrzone na: pixabay.com


Kierownik budowy powinien: złożyć oświadczenie o uznaniu obowiązków kierownika budowy wraz z załączoną kserokopią zaświadczenia o przynależności do Izby Samorządu Zawodowego oraz decyzji o przyznaniu uprawnień budowlanych. , poprawnie zabezpieczyć plac budowy. W oświadczeniu rzeczowy kierownik budowy podaje, że zna przepisy prawne o wykonywaniu budowlanych robót, świadom jest ciążącej na jego misji odpowiedzialności zawodowej, czy prace budowlane przekroczą 30 dni roboczych, czy zatrudnionych przy pracach będzie sporzej niż dwadzieścia osób, czy zakres robót przekroczy pięćset osobodni, podaje również organ który udzielił bądź stwierdził posiadane przez niego upoważnienia budowlane.


Może zainteresują ciebie także

Jaki sekator wybrać? - rady

Sekator
Oprawcowane przez: GARDENA
Podpatrzone na: GARDENA
Działania ogrodowe nieraz mogą potrzebować dosyć fachowych narzędzi, takich jak przykładowo świetny sekator ogrodniczy. Warto, aby ten był zrobiony z jak najtrwalszych materiałów ,a także był niepodatny na deszcz.
Lepiej silnie przyłożyć się do wybrania danych narzędzi,które będą długo służyć danemu klientowi, który nadzwyczaj dba o drzewa.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.