Proces odchudzania

W obecnej rzeczywistości chęć utraty wagi jest zjawiskiem niezwykle powszechnym. Z jednej strony wypływa to z promowanego ideału urody, który zakłada smukłą, a czasem nawet chudą sylwetkę. Z drugiej strony jednak nadwaga i otyłość powoli stają się poważnymi współczesnymi problemami, z którymi walczą w szczególności państwa rozwinięte. Trzeba w tym miejscu powiedzieć, że faktycznie idealna waga dla każdej osoby jest inna. Uzależnione jest to od różnych elementów, chociażby płci i wieku.

http://potrafiszschudnac.pl/
Oprawcowane przez: Carmen Rodriguez
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Mężczyźni ogólnie potrzebują większych ilości żywności, a co z tym związane większej liczby kalorii. Poza tym istnieje tak zwany wskaźnik masy ciała, nazywany również wskaźnikiem BMI, który określa, jaka masa jest właściwa dla człowieka o danym wzroście. Od poziomu przekraczającego normę występuje nadwaga, a następnie otyłość. W przypadku otyłości utrata wagi staje się koniecznością.

Kłopoty powodowane przez zbyt wysoką masę ciała
Ogólnie można stwierdzić, że im większa waga ciała, tym poważniejsze grozi niebezpieczeństwo. Często słyszy się o skrajnych przypadkach otyłości, w których osoby takie ważyły nawet ponad trzysta kilogramów. Taka postać otyłości poza typowymi zaburzeniami i chorobami może nawet doprowadzić do śmierci. Generalnie zanadto otłuszczone organy wewnętrzne działają o wiele gorzej. Osoba z nadwagą lub otyłością o wiele słabiej radzi sobie ze zwykłymi czynnościami ze względu na niższą sprawność fizyczną. Niekiedy u osób szczególnie otyłych wykonuje się operację zmniejszenia żołądka, jednak większości osób zaleca się odchudzanie tradycyjnymi metodami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.