Na czym polega fotowoltaika? O jakich kwestiach należy pamiętać? Jakie mamy możliwości?

Fotowoltaika jest coraz popularniejsza, a funkcjonowanie systemu fotowoltaicznego jest naprawdę proste. Ogniwa fotowoltaiczne, jakie występują w panelach słonecznych są podatne na efekt fotowoltaiczny, dzięki temu powstaje prąd stały.


Wynik ten następuje jak wiadomo za sprawą energii słonecznej. Jak jednakże przekształca się to na prąd zmienny?


Wszystko za sprawą inwertera, który zmienia energię właśnie w zmienny prąd. Taki prąd ma trochę większą częstotliwość, dzięki czemu prąd jest jakby “wypychany” z sieci, tak więc w pierwszej kolejności używa się prąd z instalacji PV. Ten nadmiar prądu, który nie jest początkowo używany jesteśmy w stanie odsprzedać przez licznik dwukierunkowy.


Może zainteresują ciebie także

Z jakiego powodu warto wykorzystywać liny do ćwiczeń oraz jakiego rodzaju istnieją jej rodzaje?

liny do ćwiczeń
Oprawcowane przez: Siesta
Podpatrzone na: Myin.pl
W dzisiejszych czasach wiele osób przykłada ogromną wagę do utrzymywania zdrowego sposobu istnienia. Jak ogólnie wiadomo, ruch to zdrowie. Tego typu zdrowe odżywianie, chociaż bez wątpliwości jest niezwykle istotne, to wszakże nie wszystko.


Dlatego też dobrze jest posiadać w mieszkaniu różne przyrządy do ćwiczeń różnych partii swego ciała.


szkoły
Oprawcowane przez: Dekoral
Podpatrzone na: Dekoral


Może się jednakże wydarzyć, iż stosujemy więcej prądu niż produkujemy, w tego typu sytuacji brakujący prąd wybieramy z sieci publicznej. Taki licznik dwukierunkowy sumuje energię, jaka jest wyprodukowana w instalacji PV, ale i pobraną z sieci. W czasie rozliczenia energii elektrycznej netto, podsumowywana jest energia zużyta i wprowadzona do sieci. Duża liczba osób zastanawia się, czy w tego rodzaju kwestii powinniśmy zmienić istniejącą instalację elektryczną?


fotowoltaika koszalin
Oprawcowane przez: Daniel Oines
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Całe szczęście nie, ponieważ system PV można wpiąć do już działającej instalacji, bardzo często w skrzynkę rozdzielczą. Działanie takiej sieci jest zachowana z taką różnicą, że posiadamy dodatkową mikroinstalację do wyprodukowania prądu (zielona-firma.biz/fotowoltaika-koszalin/). W zależności od inwertera zasilać można jedną albo trzy fazy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.