Dlaczego tak naprawdę warto mieć psa?

Niegdyś psy w dużej mierze służyły swoim panom jako świetna ochrona przed przykładowo drapieżnikami. W szczególności na wsi często psy były niemal nieodłączną częścią krajobrazu. Dzisiaj nadal psy są często wykorzystywane do niejako celów komercyjnych, na przykład są bardzo dobre jeżeli w rachubę wchodzi ochrona. Naturalnie w tym wszystkim raczej nie ma nic nagannego, przecież jeśli psy są dobrze traktowane, to bez wątpienia nie jest im źle. Jednakże takie psy jak na przykład tibetan mastiff breeders, są uwielbiane akurat nie z takowych przyczyn.

tibetan mastiff
Oprawcowane przez: lgrvv
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Po prostu ludzie mają takie psy - behawiorysta psów na terenie Warszawy, ponieważ są fajnymi zwierzętami, które powodują, że człowiek nareszcie dużo lepiej się czuje. Przecież to chyba nie tajemnica, iż często właśnie pies jest najwspanialszym przyjacielem człowieka. A więc: fakty są takie, że obecnie psiaki są często tak jakby członkami familii. I bardzo dobrze, przecież psy to z pewnością fantastyczne zwierzęta. Zawsze zasługują na dużo miłości. Powinniśmy szanować zwierzaki, bo zasługują na to.

Naturalnie te najwspanialsze psy - (Jak wybrać dobrą smycz do biegania z psem?), czyli przykładowo tibetan mastiff puppies (szczenięta mastifa na mastifztybetu.pl), niestety nie są tanie. Choć w sumie może to i dobrze? Takowe psy powinny być chowane w odpowiednich warunkach, a generalnie jest tak, że skoro już ktoś wydawał kasę - całkiem sporo, na zwierzę, to z pewnością będzie umiał dbać o niego. Choć na nasze nieszczęście trudno mówić w tym przypadku o regule. No cóż, w dalszym ciągu sytuacja jest taka, iż nie wszyscy w poprawny sposób podchodzą do psiaka...
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.